Džordž!

18. november 2012 at 23:30 | Veru |  Deníček?
Tenhle víkend byl velice zajímavý. Moje maminka mě totiž vytáhla na kurz "kreslení pravou mozkovou hemisférou". Bylo to od deseti ráno do šesti večer v sobotu i v neděli, celou tu dobu jsme seděli a malovali si. Ještě teď mě bolí zadek. Vedl to týpek, co si říká Koudy. Týpek. Ten vážně umí malovat. No, rozdal nám plno papírů, pro každýho (bylo nás tam asi 25 (WTF?!)) tři typy tužek (a žádná jednička, dvojka nebo trojka, ale B, 4B a 8B...), pravítko, malý papírky na jmenovku, pár gum a uchošťoury (nekecám). Pak jsme si každej vybrali nějakej ksicht jako předlohu a měli jsme hodinu na to, abychom to namalovali úplně normálně, jak bysme to namalovali doma. Perex!

Bohužel ty předlohy jsme si nenechávali, takže vám musí stačit můj první výtvor. Nic moc.

Potom nám rozdal černobílý obrázek židle. Měli jsme ji namalovat. Ale byl tu jeden háček. Měli jsme namalovat to bílý, tedy to, co není židle. Chápete to? Na obrázku je to to červený.

Pak před nás postavil skleničku (0,3 litru) a do ní šoupnul umělou růži. Prej ať namalujem obrys a potom to doděláme pozadím. Okej...

Další "cvičení" bylo vážně zajímavý. Dal nám papír o velikosti A3 se dvěma obdélníkama - jeden byl totálně prázdnej a ve druhým něco bylo. To nám překryl dalším papírem A3, abysme neviděli, co to něco je. Ještě ke všemu nám to dal vzhůru nohama. Měli jsme si nakreslit jenom kousek, pak ten druhý papír posunout dolů a zase nakreslit kousek. Pak z toho vylezlo tohle (ten můj je na steroidech, jen aby bylo jasno ohledně toho ramena a ruky...):

Potom nám rozdal předlohy nějakýho George a postupně jsme ho začali malovat podle jeho instrukcí a pomocných bodů. To jsme dodělávali ještě dneska. Až byl nakonec Džordž hotov:

A úplně nakonec jsme znova nakreslili ten první ksicht. Ten můj je světlej, a ten scan to ještě podtrhuje, tak to berte s rezervou :/

Možná se ještě nevzdám svého dětského snu stát se malířkou x)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Malá Miki Malá Miki | Web | 19. november 2012 at 8:45 | React

Džordž je fakt super ^_^
a porovnání toho prvního obličeje s posledním je vážně super! o několik příček lepší :) ten nos je vážně super já nosy kreslit neumím :DD)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama