Hodina češtiny*2

17. november 2012 at 20:49 | Veru |  Tvorba
Ty naše slohový hodiny jsou vážně zajímavý. Ehm, aby bylo jasno...mně sloh&psaní hrozně baví.Minulý týden nám praktikantka rozdala papírky, na nich byla napsaná nějaká pohádka. Teda kousek. Zbytek jsme měli dopsat my. Co se týče děje, šlo o línou Kateřinu, která šla každý den do práce, tam zapíchla motyku do země, zařvala na ní "Motyko, makej!" (nebo něco v tom smyslu) a šla spát. V poledne se probudila, najedla se a zase spala až do večera, pak šla zpět domů, zase se hodně najedla a opět šla spát. Jednou za ní ale šel její manžel, viděl jí, jak spí pod stromem a zbytek jsme měli dopsat my.


Odfrkl si a odešl zpět domů. Když Kateřina přišla domů, čekala bohatou večeři, ale místo mísy se salátem a talíře plného pečených brambor s kouskem masa našla jenom krajíc suchého chleba a džbánek vody. "Co to má být?!" zeptala se rozhořčeně, "Celý den pracuju, na chvíli se nezastavím, a když příjdu, není tu ani pořádné jídlo?!"
Její manžel tohle všechno sledoval zpovzdálí a čekal na vhodnou chvíli. "Ahoj, Kateřinko," začal s úsměvem, "jistě jsi po práci hladová a unavená, tak se najez a běž si lehnout."
"To myslíš vážně?!" vykřikla Kateřina.
"Dnes jsem šel za tebou do vinice a ty sis jen lehla a spala! Motyka ležela opodál a kvůli tobě teď ve vinici nejsou žádné hrozny. Jak získáme peníze? Hm?!"
"Dobře, já tam zítra půjdu a všechno urovnám," nabídla se Kateřina, když si vzpomněla na bohaté večeře. Neuměla si představit jíst jen suchý chleba.
"To si tam klidně jdi, ale všechno už uschlo, nemáme na jídlo, na nic! Skončíme jako bezdomovci a to všechno jenom kvůli tobě! Chápeš to? Chápeš co jsi udělala? Budeme jíst oříšky ze stromů a časem si možná zvykneme na pečené veverčí maso!"

Od té doby žijí v lese v podivném příbytku z klestí a jehličí, živí se ovocem a pro vodu chodí do studánky 2 kilometry daleko. Umřeli osamělí a to vše jen kvůli Kateřinině lenosti.

Na konci mělo být ponaučení. A dokonce mě pochválila, že prej tam mám hodně přímý řeči, takže to vypadá jako opravdovej příběh (vždyť on to je opravdovej příběh omg :D). Celý mi to vyšlo na A4.

Hm. :D
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama