Špindíra Míšánek

30. january 2013 at 17:22 | Veru |  Téma týdne
Svého nejoblíbenějšího plyšového medvídka (nevím, jestli byl první) jsem dostala ve svých čtyřech letech k narozeninám. Měla jsem z něj takovou radost, že jsem ho přibližně další rok nepustila z rukou. Spal se mnou v posteli (vlastně ho mám v posteli doteď) a vždycky jsem ho přikryla tak, aby mohl dýchat, ale zároveň byl přikrytý a nenastydnul. Je světle hnědý a pod krkem má károvanou červeno-zeleno-zlatou mašličku. Jeho suprový červený čumáček je odjakživa trochu nakřivo a časem uprostřed maličko zblednul, proto jsem mu ho vždycky narovnávala a dobarvovala červeným fixem (né, že by to pomohlo).

Ptala jsem se mamky, kde ho vzala a ona mi na to řekla tu nejhezčí dětskou lež, kterou mi kdy kdo řekl. Odpověděla, že se jí o něm zdálo, jak jí říká, že by se mnou hrozně rád bydlel. Potom, že jela na benzinu, a když platila, toho chlupáče uviděla na polici. Pravdou je, že ho opravdu koupila na benzině, když jela z Prahy, když tam odvážela nějaké léky (pracovně). Jeho ouška vždycky tak podivně padala a nedržela tvar, proto jsem mu několikrát slibovala operaci uší, na kterou k Vánocům dostal poukaz. Operovala jsem ho dětskou lékarničkou. Nepomohlo to. Za tu dobu, co ho mám, jsme ho praly jenom jednou. Chtělo by to znova. Po dlouhém přemítání jsme ho pojmenovaly Míšánek.


Ale teď se maličko zamysleme. Proč malé děti tak zbožňují plyšové medvídky? Vždyť to jsou krvelačné bestie, které vás rozsápou kdykoli se k nim přiblížíte (kromě zoo). Stejně jako lední medvědi. Viděli jste tu novou reklamu na Coca-Colu? Ti méďoví jsou tak hrozně roztomilí a přitom jsou lední medvědi ještě agrasivnější než medvědi hnědí. Nedává to smysl.


Nechť mě moji plyšáci dál chrání před odpornými mrchami z hororů, kreré jsou každou chvíli na FB ve formě obrázku s textem "Pokud nechceš, aby za tebou v noci přišla - Like nebo Koment. Pokud chceš, aby přišla - ignoruj". Admini jsou zmetci. Taky jsem jim to tam napsala.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama