Černočerná tma

28. february 2013 at 22:37 | Veru |  Téma týdne
Vesmír. Říká se, že je nekonečný, ale když se nad tím zamyslíte - je to pitomost. Vždyť přece všechno někde začíná a někde končí. Jenomže pokud někde vesmír opravdu končí, co je za ním? Nic, prázdnota? Stejně jako vesmír, ale bez planet, hvězd a všelijakých plynů a podobných blbin? Nebo tam je něco jako nebe? Nějaký místo, kam všichni lidi a žvižátka odcházejí po smrti? Nebo tam snad začíná nějaký paralelní vesmír? Jenomže kdyby tam byl nějaký sousední vesmír, tak musí taky někde končit, tudíž tam začíná další vesmír a tím se dostáváme k té nekonečnosti, která je podle mně vážně trošku divná.


Anebo je tu taky možnost, že vesmír je jako planeta. Myslím to tak, že jednotlivé galaxie jsou jako kontinenty, soustavy jako státy a jednotlivé planety a hvězdy jako města. (Není to myšlený doslova. Zapojte fantasii.) Tím pádem by vesmír/planeta byl izolovaný od vnějšího nečeho. Čímž se ale dostáváme k původní otázce: co je kolem? Co je to něco? A kde to něco končí? Takže jsme se vlastně nedostali vůbec nikam.

A co když je tohle všechno (vesmír, galaxie, hvězdy,...) jenom divadýlko pro nevěřící? Třeba ti co mají nějakou víru, vidí tu pravou tvář tohohle světa. Dejme tomu křesťanství - ti mají povrch země a nebe - ráj. Tak co když je tohle pravda? A pro lidi bez víry je tu od boha připravená lež, aby neobjevili pravdu, když v žádného boha nebo podobně nevěří? To by ale mohlo znamenat, že pro nevěřící tu nikdy nebude žádný posmrtný život nebo tak něco, protože nikdy nevěřili, tudíž neviděli tu pravdu už když byli naživu natož po smrti. Takže nekonečnost vesmíru by byla jenom výmysl a záleželo by pouze na lidech, jak daleko ji nechají ve svých představách zajít.

Já chci věřit v tu možnost, že vesmír není skutečný. Už jenom ta samotná představa, že venku je jenom prázdný prostor s pár tělesy mě děsí. Přijde mi to moc definitivní. A já nechci prostě jen tak umřít. Já nechci navždy zmizet a upadnout v zapomnění. Nechci.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 1. march 2013 at 5:57 | React

chci verit spis nez vedet :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama