Krev Světla*7.díl

16. march 2013 at 21:27 | Veru
Elizabeth je obyčejná dvaadvacetiletá dívka. Na univerzitě studuje botaniku a o víkendu si přivydělává roznášením letáků. Už od svých šestnácti let navštěvuje terapeuta, protože když byla mladší, mívala občas noční můry, kvůli kterým se bála večer usnout. Když začala chodit i k psychiatričce, která jí předepsala léky, zlé sny už se jí nezdály. Přesto chodí jednou za dva týdny za svým terapeutem, protože má strach, aby se jí můry nevrátily.


Středa

Hodiny na věži naproti odbily čtvrtou hodinu, když Eliz uviděla Chrise, jak trochu stydlivě stojí u muzea opřený o sloup. Přestože Elizabeth neustále myslela na Annie, nahodila úsměv, aby celé rande nepokazila a vyrazila za ním. Jakmile ji Chris spatřil, celý se rozzářil a vyšel za Eliz. Ruce, které měl celou dobu v kapsách slušně vyndal a usmál se tím svým neodolatelným americkým úsměvem, pod kterým se Elizabeth podlemily kolena hned jak ho uviděla. "Ahoj, Elizabeth," pozdravil ji Chris a Eliz v jeho hlase rozeznala kapku nervozity. Přestože byl tak hezký, nejspíš s dívkami nechodil ven příliš často.
"Ahoj!" vykřikla Elizabeth a vzápětí si uvědomila, že to s předstíráním, že je vše v pořádku trošku přehnala, což jí potvrdilo i to, že Chris sebou polekaně trhl. "Uh, promiň...Ehm, jak se máš?" zeptala se Eliz, aby zahájila konverzaci.
"Mám se přímo skvěle! V neděli jsem byl u nějakýho týpka, který vystavuje obrazy v nejlepších galeriích ve městě. Říkal, že když mu do týdne dodám čtyři obrazy, vyklidí mi jednu část jeho galerie pro mojí tvorbu!" pověděl Chris nadšeně a Elizabeth by přísahala, že si radostí poskočil. Nevypadal na někoho, kdo rád maluje. Spíš připomínal drsného rockera s trochu lepším vkusem na oblečení. Přesto, čím déle si ho prohlížela, tím více jí připadal jako někdo s uměleckým srdcem. Dokonce měl za nehty trochu zaschlé modré barvy.
"Nevěděla jsem, že maluješ. Musí ti to jít, když ti je chce vystavit," řekla Elizabeth s úsměvem.
"No, řekněmě, že už maluju delší dobu. I když spousta lidí si spíš myslí, že hraju v nějaký kapele a sbírám trsátka," dodal a zašklebil se. "Půjdeme si někam sednout? Je příšerná zima, asi mi upadnou prsty na nohou... Dneska jsem si totiž nevzal chlupatý ponožky."
"Ty nosíš chlupatý ponožky?" zeptala se pobaveně Elizabeth a vytáhla obočí. Samozřejmě, že i ona nosila chlupaté ponožky, ale jenom do spaní, protože jí v noci byla zima na nohy a topení je v jejím pokoji na druhé straně zdi než je postel.
"Jenom v zimě... Občas... Dobře, nosim je přibližně pětkrát týdně... No a co, je mi v nich teplo!" odpověděl se smíchem Chris a zadíval se na své nohy. Měl na sobě úzké černé tenisky, až se Elizabeth podivila, že se mu do nich ty ponožky vejdou. "Půjdeme si teda někam sednout?" zopakoval Chris svou původní otázku, čímž vytrhl Elizabeth z rozjímání o chlupatých ponožkách.
"Jo, samozřejmě. Třeba tamhle? Slyšela jsem, že to tam je moc hezký. Prý tam dělají výborný palačinky a latté," ukázala Elizabeth na hezkou malou kavárničku nedaleko místa, kde stáli. Při slovu "latté" si okamžitě vzpoměla na Annie a zacítila se provinile. Co když se jí opravdu něco stalo? Co když ji unesli a teď ji mučí na nějakých mučících přístrojích z osmnáctého století? Elizabeth rychle zahnala černé myšlenky a s námahou se usmála na Chrise.
"Dobře, pojďme tam. A zvu tě na palačinku!" prohlásil nadšeně, přičemž vyrazil ke kavárně rychlostí, která naznačovala, že kdyby tam stáli ještě chvíli, ty prsty u nohou by mu vážně upadly. Elizabeth se pustila za ním a snažila se vypadat mile (přeci jen, Chris byl vážně neodolatelný), přesto nedokázala úplně přestat myslet na Annie a na to, co všechno se jí mohlo stát.

Když vešli do kavárny, Chris si oddechl a téměř okamžitě zabral stůl, který byl nejblíže k topení. Elizabeth pomohl z kabátu a spolu se svým ho pověsil na věšák u stolu. Počkal, až se Elizabeth posadí a nohy ihned šoupnul pod topení, přičemž si slyšitelně vydechl úlevou. Kavárna byla moc hezká, útulná a od baru se z reproduktorů ozývala příjemná hudba. Byl tam klid a teplo a Elizabeth si tam připadal jako doma. Hned začala litovat, že do kavárny nezašla již dřív. Celkový dojem z kavárny ji natolik uchvátil a uklidnil, že dokonce na chvíli přestala myslet na Annie. Za minutku ale zkontrolovala mobil, jestli jí nepsala nebo nezavolala. Na displeji zádné upozornění nebylo a Elizabeth se stáhl žaludek. Při pohledu na Chrise ohřívajícího si nohy u topení si ale vzpoměla, co by jí v takové situaci Annie řekla: "Kurnik přestaň už myslet na mně! Copak nevidíš, co za nádhernýho kluka to sedí před tebou?!". Elizabeth se nad tou představou musela trochu pousmát a vzala si do ruky nápojový lístek. "Tak, co si dáš?" zeptala se Elizabeth, usmála se na Chrise a dál listovala nabídkou.
"Nejspíš kolu do půllitru. A hlavně palačinky!" odpověděl Chris a ukázal své dokonalé rovné zuby. "A ty?"
"Rozhodně latté... A samozřejmě, že palačinky! Nejlépe s čokoládou. Se spoustou čokolády," přisvědčila Elizabeth se smíchem a v duchu poděkovala, že doslova narazila na tohohle báječného kluka. Od baru se k nim vydala číšnice s blonďatými vlasy, vytáhla bloček a mile se zeptala: "Co si dáte?"
"Ehm, jedno latté a palačinky s čokoládou... A pro mně velkou kolu a palačinky s tvarohem," ujmul se toho Chris.
"Dobře, hned to bude," odvětila číšnice a odcupitala zpátky k baru, kde lístek podala barmanovi. Za malou chvíli už jim číšnice objednávku nesla ke stolu a Elizabeth i Chris doslova vykulili oči nad tou obrovskou porcí polačinek. "Teda, tomu říkám spousta čokolády!" zkonstatoval Chris a Elizabeth se smíchem pokývala hlavou na souhlas. Palačinky vypadaly opravdu úžasně; byly pocukrované a nahoře nebyla jen čokoláda, ale i kousky ovoce - jahody, maliny a borůvky. Na Chrisových palačinkách byl naopak tvaroh s kolečky banánu a měsíčky mandarinek a jablek. Oba se s chutí pustili do jídla a povídali si dobrou hodinu, když se Elizabeth rozdrnčel telefon. "Uh, promiň, tohle musím vzít," řekla Elizabeth, když si přečetla, že volá Joel. "Ahoj Joeli, co se děje?"
"Elizabeth! Našli ji!"
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama