Německo + other stuff

30. august 2013 at 18:18 | Veru |  Deníček?
Na úvod bych chtěla říct/napsat, že jako každé prázdniny jsem naprosto selhala ve věcech, které jsem měla v plánu udělat. Konkrétně to bylo: ušít si sukni, vyrobit si TARDIS a z pánského trička vyrobit šaty. Teď mi došlo, že jsem zas tolik neselhala. Na sukni jsem si sice nevzpoměla vůbec, zato mám papírovou TARDIS. Pánské tričko/šaty se zasekly na úrovni rozstříhání, což sice není to, v co jsem na začátku prázdnin doufala, ale lepší než nic. Taky jsem si konečně nalepila na skříň ten plakát a pořídila si dva veliký obrazy (konečně)! Hmm, ono to vlastně bylo jako jeden bod v tom úžasným seznamu, co? Super, další věc splněna!


Někdy v půlce srpna jsem byla s maminou v Berlíně. Jeli jsme tam na návštěvu k mamčině tetě. Byly jsme v zoo a teta (prateta?) mi koupila malého rozkošného plyšového tučňáka. Jmenuje se Coco. Když to tak vezmu, tak mám plyšáka z každé zoo, ve které jsem byla. A potřetí to už něco znamená, ne? Asi se z toho vyklubala tradice. Malá, rozkošná a plyšová tradice. Ale hlavně - mám fotku ledního mědvěda. Abyste rozuměli, už od mala mi mamka říká, že teta vidí z okna bytu přímo na lední medvědy (tu zoo má přes ulici), takže já se už plno let těším, až je konečně uvidím.
Také jsme byly v Egyptském muzeu, kde je pravá Nefertitina busta. Bohužel se u ní nesmělo fotit, všude kolem byli hlídači a jediné světlo bylo z nějakých žárovek vysoko u stropu. Bylo to tam skvělý, spoustu misek a sarkofágů a figurek a papyrusů a vůbec všech těhle starých věcí.
U nás v Hradci máme něco, čemu se říká Obří akvárium. A jo, je poměrně velké a rozhodně tisíckrát větší než akvárko doma. Každopádně to berlínské akvárium bylo tisíckrát větší než to naše Obří. A tím myslím jakože fakt obrovitánský. Všude byly ryby a mořský koníci a medůzy a hvězdice a krabi a rejnoci a kapři a tak. Dokonce jsem si za dvě eura koupila pamětní minci s koníkem. Ňuch!
Zkrátka to bylo super. Určitě se tam podívám ještě někdy, to město je vážně něco úplně jiného než HK. A zamilovala jsem si metro! Vlastně U-Bahn. (Vzkaz pro Prahu a Brno: ne, v Hradci není metro, sežerte nás! :D)

Před pár dny jsem udělala mňamózní rozhodnutí. Změním svůj pohled a přístup ke všemu. Jak bych to vysvětlila... Do teď jsem byla víceméně jako Fluttershy (tím nemyslím to, že se bojím vlastního stínu). Znáte ten pocit, když se na vás všichni divně dívají, protože se chováte jinak, oblékáte jinak, vypadáte jinak apod.? Vzhledem k tomu, že opravdu nejsem ten dnešní ideál krásy, co se holek týče - žehlený vlasy, dokonalá postava, tuna makeupu,... -, se mi to stává celkem často. Nechci tím říct, že se ze mě stane typickej swážer (cokoli, jen ne tohle!), ale už nechci být ta ošklivá chudinka, která se v životě neopila a neměla v hubě cigáro už ve třinácti. Hmm, to zase vyznělo, že to hodlám dělat. Ne, to vážně ne, jen už nebudu sedět v koutě. V podstatě využiju všechny rady Iron Willa (a to je ten důvod, proč žeru poníky! Když nevíte, jak to vysvětlit, ukažte na poníka!).
K tomu se váže další mňamózní rozhodnutí. Nechám se ostříhat. Prostě už mě ty moje dlouhý vlasy nebaví, jsou nudný. Nahoře to je upláclý, dole zase rozlítaný. Takže půjdu ke kadeřnici a nechám si to zkrátit na délku mé ofiny, což je někam těsně nad ramena. Přibližně nějak takhle. Maminka s tím samozřejmě nesouhlasí, ale to je mi celkem fuk, protože už delší dobu to svoje háro vážně nesnáším. Navíc jsem na svou stranu přetáhla mého bratra, takže mamča už nemůže protestovat! Ha!
Tady je krásně vidět, jak mám ty vlasy u konečků zničený....

Dokonce jsme viděly, jak se páří dvě želvy :D

Teď mi ještě došlo - vždyť já už mám občanku! Byla jsem si pro ni ve středu. Víte, co je nefér? Že ty fotky jsou černobílé. Ono když má někdo tak tmavé vlasy jako já, tak na té fotce zdálky vypadá jako duch. Na druhou stranu se mi nějak povedlo nevypadat tam nijak strašně. Aspoň že to.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama