Sněhové vločky

12. july 2014 at 0:51 | Veru |  Tvorba
Sherlock zrovna připěvňoval barevná vánoční světélka, která zase spadla z bohatě ozdobeného stromku, když se od hlavních dveří ozval zvuk klíčů. Narychlo ozdoby přehodil přes stromeček a s úsměvem na tváři se rozběhl ke dveřím.
"Promiň, že jdu pozdě. Musel jsem operovat. Neuvěříš, co..." zbytek věty už John nedořekl. Sherlock se na něj vrhnul a nedočkavě ho políbil. John nijak neprotestoval, po chvíli se ale odtáhnul a zadíval se Sherlockovi do očí.
"Veselé Vánoce," řekl John. Sherlock celý jen zářil a bez odpovědi Johna za ruku vytáhnul do schodů až do obývacího pokoje. John jen zalapal po dechu. Zatímco v práci operoval a vyšetřoval pacienty, Sherlock vyzdobil celý byt. Ozdobil stromek, na okna pověsil malé sněhuláčky, lebce na krbu dokonce nasadil vánoční čepici. Celou atmosféru doplňovaly svíčky a sníh, který osvětlený pouličními lampami padal za okny. John si všiml, že pod stromkem leží několik balíčků a zmateně se kouknul na Sherlocka.
"Dárky? Ty se přece dávají až ráno."
"Nechce se mi čekat," pokrčil Sherlock rameny.
John se pousmál a kývnul hlavou, zatímco si sedal do křesla. Sherlockovi v očích tančily hvězdičky, jak se sehnul pro jeden z krásně zabalených dárků a podal ho Johnovi.
"Pro mě?" zeptal se John, "to jsi nemusel."
Sherlock beze slova čekal, až John balíček rozbalí. Ten se trochu uchechtnul Sherlokově výrazu a z dárku strhnul červený papír s malými hvězdičkami. Sherlock se nedočkavě pohupoval na patách, když John vzal do rukou béžový svetr s kulatým výstřihem.
"Líbí?" zeptal se Sherlock a začervenal se. John se zvedl z křesla a Sherlocka políbil.
"Je krásný."
 

1 person judged this article.

Comments

1 Mattonka Mattonka | Web | 25. july 2014 at 16:57 | React

Nevím, co by na to Doyle řekl, ale mně se to líbilo. Pobavilo mě to a upřímně jsem si i trochu povzdechla, že někde daleko ode mě zase vykvetla láska :-D

2 Bailey & Janelle Bailey & Janelle | Web | 15. september 2014 at 19:18 | React

To je pekné, Johnlock máme rady :D Síce sa nám Sherlock zdal trochu OOC, ale bolo to dobre napísané :)
Inak ak by si chcela spriateliť, ozvi sa :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama